top of page

19 yıllık iş hayatım sanki beni bu role hazırlamış gibi... Gün gelir de taşlar yerine oturur ya...

Siemens Business Services’da (şimdiki adı ile ATOS) 2001’de IT sektöründe başlayan maceram 2005’de Siemens Türkiye’ye geçişimle Enerji, Sağlık, Endüstri gibi bir çok farklı sektörde devam etti ve her 3-4 senede bir farklı pozisyon ve sorumluluk alarak yılları devirdim. Kalite yönetimi, süreç yönetimi, program ve proje yönetimi, strateji ve iş mükemmelliği, değişim yönetimi, inovasyon derken “Dijitalizasyon ve Dijital Dönüşüm” ile işle aşkı birleştirdiğim bir “Dijital Yolculuk” başladı benim için.

Aşağıdaki haritada gittiğim şehirleri işaretledim, koyu renk olanlar birden fazla ziyaret ettiklerim. 200’ü aşkın etkinlikte üniversitelerde, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinde, organize sanayi bölgelerinde, şirketlerde, dijital dönüşüm konuştuk. İş dünyası neden ve nasıl değişti, bizi neler bekliyor, nasıl hazırlanmalıyız, nereden başlarız ve daha bir çok konu. Üniversite öğrencileri hatta lise öğrencileri ile gelecek konuştuk, sohbet ettik, dertleştik. Kariyerine yeni adım atmış gençlerle bir araya geldik. Şirketlerle vizyon ve  iyi uygulama örneklerimizi paylaştık, projeler geliştirdik.

HaritaV2.jpg

Okudum, araştırdım, dinledim, şaşırdım, hayret ettim, zaman zaman korktum ve yaşam boyu öğrenmenin ve öğrendiklerini paylaşmanın güzelliği ile bambaşka bir boyuta geçtiğimi hissettim. Bu bir “Dijital Yolculuk” çünkü aslında yürüdüğüm yollar beni buraya getirdi ve yürüyeceğim yollarda beni ve bizi bambaşka bir dünya bekliyor. Ve bu dünya heyecan duyarak, keşfederek, öğrenerek ve paylaşarak anlamlı…

Blog Yazıları

bottom of page