top of page

Biz Buradayız!

Ne kadar yorulduk. Kaygılanmaktan, korkmaktan, üzülmekten, öfkelenmekten, isyan etmekten yorulduk. Her bastırdığımız, kanıksadığımız, yok saydığımız duygu geri çekilip güçlenerek üzerimize yağıyor. Çok yorulduk.


Tam baş etmeye başladığımızı düşündüğümüz anda bir yenisi ile karşılaşmaktan. Kalbimizin orta yerinde acının ağırlığını hissetmekten, çaresizlikten, elden bir şey gelmeyişinden bazen. İnsan olmaktan yorulduk, insanlığımızdan utanmaktan.


Düzenin kokuşmuşluğundan, adaletsizliğinden, git gide daha da çirkinleşmesinden yorulduk.


Unutmuş olmanın, peşini bırakmış olmanın, mücadele etmemiş olmanın, haklının yanında yeterince durmamanın utancından yorulduk. Sessizliğimizden veya sesimizin cılızlığından yorulduk. Kabullenişimizden yorulduk. Aptal yerine konmaktan, üzerimize basılmasından, yok sayılmaktan yorulduk.


Bölünmekten, parçalanmaktan, ayrıştırılmaktan, ötekileştirilmekten yorulduk. İnanmadığımız, kabul etmediğimiz sistemin parçası olmaktan, ona hizmet etmekten yorulduk.

Dünya sallanırken tutunacak yerimizin olmayışından, hayallerimizin, geleceğimizin üzerimize yıkılmasından yorulduk.

Ülke koca bir enkaz. Kayıplarımıza yastayız. Acının tam ortasındayız.

Biz buradayız. Tam buradayız!


Artık unutmayacağız. Susmayacağız!


Tüm bu acıların anlam bulması için ayağa kalkacağız. Birlik olacağız.


Saklanan gerçeklerin, söylenmeyenlerin, adaletsizliğin, haksızlıkların, ihmallerin, zorbalıkların, güç ve para peşinde koşmaktan insanlığını unutmuşların karşısında durmak için birlik olacağız.


Birbirimizden güç alacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Omuz omuza vereceğiz. Emeğin, hakkın yanında olacağız. İnsanı koruyacağız. Ayırmadan eşit yaşam hakkını savunacağız. Hayvanların yaşam hakkını savunacağız. Doğaya saygılı yaşayacağız. Özgürlüğü, adaleti, eşitliği, kardeşliği, değerleri, iyiliği savunacağız.


Biz buradayız. Tekrar ayağa kalkacağız. Birbirimizden güç alacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Tek umudum, son umudum.


Biz buradayız!


198 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page